Erdem Kaya Patent, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine önem vermektedir. Kurum olarak bu anlayışla yeni projeler üretmeye ve sürdürmeye devam ediyoruz.

PATENT BİLİNÇLENDİRME

Kurucumuz Erdem Kaya, aynı zamanda Uluslararası Patent Birliği’nin (UPB) 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlenmektedir.

Gerek Erdem Kaya Patent gerekse de UPB tarafında bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.

2015 yılında UPB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı İl Müdürlüğü, Erdem Kaya Patent ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) işbirliği ile Bursa’da bulunan tüm OSB’lere “Patent Bilinçlendirme Projesi” kapsamında eğitimler verdik.

Bu yönde eğitimlerimize devam etmekteyiz.

BULUŞUN OYUNCAĞIN OLSUN

Büyükler için değil, küçükler için de projeler ürettik. 23 Nisan 2015’de “Buluşun Oyuncağın Olsun” projemiz ile küçük yaşlardaki çocuklara buluş, icat ve patenti onların dili ile anlatmaya çalıştık.

Amacımız; hayata ve olaylara karşı inovatif bakış açısı kazanmalarını sağlamak ve bu konularda farkındalık yaratmaktı. Gönül Elçileri Derneği ile ortaklaşa yaptığımız projede konuklarımız yetim çocuklar oldu.

23 Nisan’dan bir hafta kadar önce çocuklarımızdan hayallerindeki buluşu çizmelerini istedik. Hedefimiz çizdikleri hayalleri pelüş oyuncağa dönüştürmekti.

HER BULUŞ BİR FİDAN

Sosyal sorumluluk anlayışı ile hayata geçirdiğimiz bilinçlendirme çalışmalarımızın yanı sıra TEMA aracılığı ile yürüttüğümüz ‘özel’ bir projemiz daha var. 2015 yılından beri kurumumuz tarafımızdan yapılan tüm patent başvuruları için buluşçusu adına bir fidan bağışlıyor ve sertifikasını ilgili kişiye iletiyoruz. 2017 yılı sonuna kadar 1000’den fazla fidan bağışı yaparak ülkemizin ağaçlandırılmasına elimizden geldiği kadar katkı sağlamaya çalıştık.

Yine 2017 yılından itibaren tüm bunlara ek olarak çalışma arkadaşlarımızın doğum günlerinde, aramıza yeni katılan müvekkillerimiz olduğunda, bir başarıya ya da sosyal sorumluluğa imza atmış müvekkillerimiz bulunduğunda da fidan bağışı gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca; Ofislerimizde atık pil ve geri dönüşüm toplayarak aynı zamanda ağaç kesilmesinin ve çevre kirliliğinin de önüne geçmek için çaba sarf ediyoruz.