MALATYA TEKNOKENT’TE İLERİ SEVİYE PATENT BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

Üniversite – sanayi işbirliği olgusuna destek olmak ve gelişmesinde köprü görevi görmek, Girişimciliği ve yenilikçiliği teşvik etmek ve desteklemek, katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerin Dünya pazarına sunulmasına katkı sağlamak amaçlarıyla kurulmuş ve faaliyetlerine bu yönde ağırlık veren Malatya Teknokent’te 5 günlük ileri seviye patent bilgilendirme eğitimi tamamlandı.

TÜM KONULAR DETAYLARI İLE ELE ALINDI

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) desteği ile Malatya Teknokent tarafından düzenlenen eğitimler Erdem Kaya Patent Vekil ve Uzmanlarımız tarafından yapılan interaktif sunumlar eşliğinde gerçekleşti. Eğitime Malatya Valiliği’nden, Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden ve Ar-Ge Merkezi firmalarından katılımcılar ilgi gösterdi.

Eğitimin ilk iki gününde Patent Vekilimiz Tuğba Öztürk’ün sunumlarıyla katılımcılara ‘Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve Patent Araştırma’ konusu detaylı olarak anlatıldı. 3. Gün eğitim, Patent Vekilimiz Gülhan Çiçek Bölükbaşı’nın ‘Uluslararası Patent Başvuru Süreçleri’ hakkındaki paylaşımları ile devam etti. Eğitim Patent Uzmanımız Nur Yağcı Alan ‘Patent Profesyonelliğine Giriş ve Patentlenebilirlik Kriterleri’ ile sona erdi.

 

 

KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLDİ

Eğitimlerin sonunda sertifika almaya hak kazanan katılımcıların sertifikaları Malatya Teknokent Genel Müdür yardımcıları Öğr.Gr. Harun Bayer ve Feramuz Karaca’nın da katılımları ile teslim edildi.